Bilety

Atrakcje z okazji 70-lecia

Atrakcje z okazji 70-lecia

1 maja 1954 roku swoje bramy dla pierwszych gości otworzył Gdański Ogród Zoologiczny. W tym roku obchodzimy 70. urodziny zoo, które przez lata powstawało m.in. dzięki zaangażowaniu mieszkańców Pomorza. To właśnie oni podarowali pierwsze zwierzęta i to dzięki czynowi społecznemu zbudowano wiele obiektów. Na przestrzeni lat regularnie powstawały zarówno mniejsze pawilony, jak i duże inwestycje: nowoczesna żyrafiarnia i lwiarnia. Troszcząc się o komfort  Gości w ostatnich latach powstały m.in. całoroczne restauracje i kawiarnie. Z okazji jubileuszu zaplanowaliśmy działania, którymi przybliżymy Wam historię tego miejsca.

Na nowej tablicy historycznej umieściliśmy mnóstwo ciekawych zdjęć, obrazujących rozwój ogrodu. Zostawiliśmy też miejsce na Wasze fotografie! Jeśli chcecie się podzielić wspomnieniami z gdańskiego ZOO, zapraszamy do specjalnego konkursu fotograficznego. Na Wasze zdjęcia czekamy do 3 maja!

Konkurs „70 lat z Gdańskim Zoo”

Od otwarcia ogrodu minęło 70 lat, a przez ten czas teren zoo wielokrotnie zmieniał swój wygląd. W 15 miejscach zoo ustawiliśmy tablicę, które nawiązują do historii, a także zachęcają do wzięcia udziału w grze terenowej.

Zapraszamy do gry terenowej o historii zoo!

To nie jedyne atrakcje, które czekają na Was w związku z obchodami 70-lecia. W żyrafiarni już niedługo pojawi się wystawa pamiątek związanych z naszym zoo – przewodniki, bilety, mapki, a także stare tabliczki. Na gdańskich torowiska już od jakiegoś czasu porusza się tramwaj, który z okazji 70-lecia zyskał zoologiczny wygląd.

Swoje 30-lecie obchodzi Małe Zoo. Z tej okazji edukatorki przygotowały wystawę o mieszkańcach małego zoo, która pojawi się już w majówkę.

Jednak główne wydarzenia odbędą się 11 i 12 maja! Tego dnia spotkacie w naszym zoo Marcina Kostrzyńskiego, który jest autorem książki "Anegdoty z Gdańskiego ZOO". Zapraszamy na wyjątkowe zwiedzanie gdańskiego ZOO z mnóstwem dodatkowych atrakcji!

https://zoo.gdansk.pl/wizyta-w-zoo/70-lecie-zoo/urodziny-zoo/

Partner Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego

Przyjaciele ZOO

Na naszej stronie internetowej wykorzystujemy pliki cookies, aby zapewnić użytkownikom najwyższą jakość usług. Jeśli nie dokonasz zmian w ustawieniach przeglądarki dotyczących plików cookies, będą one automatycznie zapisywane na Twoim urządzeniu. Aby uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj.