Bilety

Uwaga! Zwierz!

Uwaga! Zwierz!

„Uwaga! Zwierz!” to nasz nowy cykl edukacyjny stworzony we współpracy z Gdańskim Wydawnictwem Oświatowym. Dzięki krótkim filmom oraz kartom pracy dowiecie się więcej o gatunkach zwierząt zamieszkujących Polskę, które możecie spotkać podczas spaceru lub wycieczki.

Zachęcamy do obejrzenia krótkich materiałów filmowych, dzięki którym będziecie mogli odpowiedzieć sobie m. in. na pytania:
Jak zachować się, gdy spotkamy niedźwiedzia?
Czy łabędź może nas zaatakować?
Czy trzeba obawiać się pszczół?
Czy każdy kleszcz przenosi boreliozę?

Cykl powstał jako zbiór materiałów uzupełniających najnowszy multimedialny podręcznik To Nasz Świat. Przyroda dla klas IV szkoły podstawowej wydany przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.

Na stronie wydawnictwa, w zakładce Przyroda znajdziecie zarówno materiały wspomagające edukację przyrodniczą jak i przykładowe rozdziały multipodręcznika.

Niedźwiedź brunatny

Jeleń szlachetny

Pszczoła miodna

Szczur wędrowny

Łabędź niemy

Kleszcz pospolity

Sieciarz jaskniowy

Żmija zygzakowata

Zapraszamy nauczycieli szkół podstawowych i całe rodziny do korzystania z naszych kart pracy poświęconym wyżej wymienionym w filmikach zwierzętom.

Karty pracy – niedźwiedź brunatny »

Karty pracy – jeleń szlachetny »

Karty pracy – pszczoła miodna »

Karty pracy – szczur wędrowny »

Karty pracy – łabędź niemy »

Karty pracy – kleszcz pospolity »

Karty pracy – sieciarz jaskiniowy »

Karty pracy – żmija zygzakowata »

Partner Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego

Przyjaciele ZOO

Na naszej stronie internetowej wykorzystujemy pliki cookies, aby zapewnić użytkownikom najwyższą jakość usług. Jeśli nie dokonasz zmian w ustawieniach przeglądarki dotyczących plików cookies, będą one automatycznie zapisywane na Twoim urządzeniu. Aby uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj.